Lubomír Šabatka

overlay
Lubomír Šabatka

Ing. Lubomír Šabatka, CSc.

Lubomír Šabatka je jedním z průkopníků používání CAE metod ve statice po celém světě. Se svým týmem vyvíjí nástroje pro toto odvětví již déle než 20 let. V roce 2009 přesunul svou pozornost na navrhování konstrukčních prvků, využití cloudových technologií a implementaci BIM. Jeho cílem je tvořit inovativní aplikace pro statiky a výrobce konstrukcí.

Na konferenci se můžete těšit na jeho prezentaci „Od pyramid k dnešním konstrukcím“.

Lubomír Šabatka vás v ní vtáhne do úvah, jaká je obecně pozice stavitelů mezi ostatními technickými obory a jaké byly historicky 2 klíčové faktory vývoje stavitelství. Kdy vlastně přišla konstrukční revoluce a co znamenala? Jaký vztah měl projekt Apollo k dnešní statice? A co do oblasti statiky přinášejí moderní technologie a co naopak „odnášejí“? To vše jsou otázky a témata, která se táhnou jako červená niť Lubošovou přednáškou.

Mimochodem, pokud vás zajímá, co z pohledu statika spojuje a co odlišuje chrám Abú Simbel v Luxoru, chrám sv. Barbory v Kutné Hoře a moderní sportovní arénu, tak rozhodně doporučujeme nevynechat zahajovací přednášku celé konference.

Partneři konference

Mediální partneři